Nasze pragnienia spojrzenie wgłąb siebie

Czy wiesz jakie są pragnienia Twojego serca ,motor Twojego życia, ukryte tryby napędzające Twoje plany i myśli ?

Sprawdź czym kierujesz się w życiu pragnienie czego motywuje Ciebie do życia i działania ?

Każdy z ludzi musi mieć jakieś pragnienia a one zbudowane są na nadziei że ich spełnienie da nam radość ,satysfakcje i zadowolenie. A więc podstawą pragnień jest wiara że ich realizacja da nam satysfakcje.Każdy z nas dąży do satysfakcji- uczucia szczęścia.

I tak jeżeli masz pragnienie gromadzenia pieniędzy to masz nadzieję że za nie kupisz sobie szczęście, utożsamiasz szczęście z rzeczami które możesz mieć oraz z usługami które możesz kupić za pieniądze.

Jeżeli masz pragnienie władzy lub wiedzy to masz nadzieję że dzięki władzy lub wiedzy dostaniesz ludzki szacunek,podziw i posłuszeństwo, utożsamiasz szczęście z dumą którą masz dzięki władzy lub wiedzy.

Jeśli masz pragnienie rozwiązłości seksualnej to masz nadzieję że dzięki uprawianiu seksu w różnych formach i kombinacjach uzyskasz fizyczne spełnienie i zaspokojenie.

To są trzy główne grupy pragnień naszego naturalnego serca. Oczywiście istnieje ich wiele odmian np. pożądanie słodyczy to inny sposób na zaspokojenie fizycznego ciała podobnie jak rozwiązłość seksualna. Dalej bycie np pastorem czy księdzem nie oznacza automatycznie że osoba ta kieruje się pragnieniami jakiegoś innego rodzaju (duchowego) ale często oznacza że ta osoba realizuje swoje pragnienie wiedzy i władzy.

Więcej…